NOKIAN

História spoločnosti

Nokian Tyres plc bola založená v roku 1988 a na trhu Helsinki Stock Exchange sa objavila v roku 1995. Avšak korene spoločnosti siahajú až do roku 1898, kedy bola založená Suomen Gummitehdas Oy, alebo Fínska gumárska továreň. Výroba pneumatík pre osobné automobily sa začala v roku 1932 a prvá zimná pneumatika uzrela svetlo sveta v roku 1934. Najznámejší model - značka spoločnosti Nokian, pneumatika Hakkapeliitta bola predstavená v roku 1936.

Spoločnosť Nokian Tyres je jediným výrobcom pneumatík na svete, ktorý je zameraný na potreby svojich zákazníkov v severských podmienkach. Spoločnosť dodáva inovatívne pneumatiky pre automobily, nákladné vozidlá a pre špeciálne stroje, prevažne do odvetví, ktoré majú vysoké nároky na pneumatiky, najmä v snehu, v lesnom prostredí lese a pri drsných jazdných podmienkach počas ročných období. Vývoj produktov Nokian Tyres sa neustále zaoberá trvalými riešeniami pre bezpečnosť a životné prostredie, pričom berie do úvahy celý životný cyklus pneumatiky.

Predaj a distribúcia: Spoločnosť Nokian Tyres má svoje pobočky vo Švédsku, Nórsku, Nemecku, Švajčiarsku, Rusku, Ukrajine, Kazachstane, Českej Republike, USA a Bielorusku. V ostatných krajinách zabezpečujú predaj kvalitných fínskych pneumatík jednotliví importéri.

Produkcia: Kľúčové produkty sú vyrábané vo vlastných fínskych továrňach v Nokii a v ruskom Vševoložsku. Niektoré produkty sú vyrábané na základe off-take kontraktu v továrňach, v ktorých úroveň kvality dosahuje vysoké požiadavky spoločnosti Nokian Tyres.

Zodpovednosť spoločnosti voči životnému prostrediu sa prejavuje aj v aktuálnych skutkoch a starostlivých rozhodnutiach. Znamená to odvahu byť v prvej línii a pobrať sa kľukatými a náročnými cestičkami namiesto plynulých diaľnic. Konať dobre a správne je najväčšou investíciou – investíciou, ktorá sa veľmi často sama vráti. Aj keď niekedy je vďakou len to, keď iní vidia čo ste spravili a pomyslia si: Toto je správne a rozumné. Ja chcem tiež spraviť takéto rozhodnutie. Držte zelenú vlajku vztýčenú vysoko! http://www.nokiantyres.com/what-can-you-do