PIRELLI

Viac ako 100 rokov je príbeh Pirelli spojený predovšetkým s automobilmi – kľúčové odvetvie značky, ktorá sa zrodila v roku 1872 a začala s výrobou pneumatík koncom 19. storočia. V roku 1901 predstavila pneumatiku „Ercole", ktorá bola použitá pre jeden z prvých automobilov na cestách. Už predtým však boli v Miláne, v roku 1890 predstavené plášte na bicykle. Prvé víťazstvo spoločnosti v automobilových pretekoch prišlo v roku 1907 pri pretekoch Peking-Paríž. Toto víťazstvo bolo predzvesťou tradície športových úspechov na dvoch a štyroch kolesách, ktoré bolo po niekoľko rokov podporované takými osobnosťami, ako Nuvalari, Ascari a Fangio. V priebehu celého storočia technologickej výnimočnosti a výrobnej inovácie, od predvojnového Stella Bianca cez radiálne Cinturato, až po široké rady a moderné nízkoprofilové pneumatiky.

Nasledovalo storočie internacionalizácie: z Európy do južnej Ameriky a potom do Spojených štátov, Číny a východnej Európy. Pirelli Tyre je na základe svojeho obratu piatym najväčším producentom na trhu s pneumatikami. V úrovni ziskov sa v tomto sektore radí medzi tie najvyššie.

V súčasnosti je Pirelli operačným holdingom spoločností pre skupiny, ktoré sa zaoberajú návrhom, vývojom, výrobou a marketingom pneumatík, ktoré sú určené pre rôzne typy automobilov: osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá a motocykle, autobusy, kamióny, poľnohospodárske a zemné stroje. Toto sú oblasti, v ktorých sa Pirelli predstavilo vo vedúcej pozícii ako u automobilových, tak pri motocyklových pneumatikách. V súčasnej dobe sú pneumatiky Pirelli synonymom kvality, emócií a maximálneho výkonu.

Pirelli Tyre je spoločnosť s veľkým priemyselným dedičstvom, ktoré sa po viac ako jedno storočie vyvíja ako skutočný medzinárodný podnik a má hlboké korene v najrôznejších národných trhoch. Konkurenčná sila spoločnosti je v technologických a výskumných schopnostiach a profesionálnych schopnostiach pracovníkov spoločnosti.

Inovácia a výskum predstavujú výrazné rysy Pirelli – spoločnosti, ktorá sa ujala príležitosti nových technológií s prvoradým cieľom vytvorenia kvalitného výrobku. Prioritou spoločnosti je zlepšenie výkonu a minimalizácia poškodzovania životného prostredia počas výrobných procesov produktov spoločnosti. Pirelli sa riadi Etickým kódexom, ktorý dôsledne a zodpovedne nasledujú všetci zamestnanci a dodávatelia Pirelli po celom svete.